Bir topluluk tiyatro üretimi devam edip büyük resme baktığımızda, bir fark yaratır?
Cevap evet. sanata için değil, bir bütün olarak toplum için sadece yarı profesyonel ya da tam amatör topluluk tiyatro, katkıda olmadığı.
Bir yandan toplum tiyatro aktörü ve bir araya gelerek onların zanaat rafine isteyen tiyatro hayat hobi sağlar. Bir başarı duygusu yaratır ve oyuncular ve ekip ortak bir hedefe doğru çalışırken bir topluluk ruhu geliştirir. İster perde düştükten sonra sanatçılar New York'ta bir seçmelere uçmayı ya da sadece ailelerine ve günlük işlerine gitmeyi planlıyorlarsa, topluluktaki bir tiyatro prodüksiyonu sanatçılara ve mürettebata ikinci bir aile sunuyor, bir destek sistemi. ve toplumundaki sanata verdiği hizmette güçlü bir gurur duygusu.
Ancak, yerel üretim sadece sahne şey arkasında olanlar, ancak toplumun da yaratıcılık ve takım çalışmasını kutlamak için bir araya gelmek için bir fırsat sunmaktadır. bir topluluk ortamında faydaları tartışırken tiyatro bu tarafı çok sık reddedilir. Seyircinin rolü, tercümanın rolü kadar önemli olmasa da önemlidir. Yerel bir üretim görmek için harika bir performans ya da flop olsun, heyecan verici bir deneyimdir. Belki bir müzikal bir yerli üretim gelecekteki Oscar kazanan canlı tiyatro deneyimli ilk kez olacak, ya da romantik bir akşam için ayar kalıcı bir ilişkiye yol açar olacaktır. Sen, yeni bir arkadaş yapmak, yeni bir ilgi keşfetmek ya da sadece birlikte şarkı söylemeye arabada melodileri yeni bir dizi bulabilirsiniz.
Sosyal yönlerine ek olarak, tiyatro hala eğlenceli iken eğitici olabilir. Örneğin, Shakespeare okul öğrencilerinin yerel üretim, sınıfta okumak yerine, işin Bard görmenizi sağlar. Birçok oyunlar ve müzikaller önemli tarihi olaylar hakkında ise; Belki de onların belli bir dönemin bir yönünü vurgulamak, özellikle eğer size yazarın ilgi uyandırmak ya da sınıf için bir araştırma projesi teşvik, genellikle hitap edilmez.
Topluluk tiyatrosu bir keşif ve yaşam boyu öğrenmenin yeridir. Bu yeni bir hobi, yeni bir ilişki ya da yeni bir hayata gözlerini açabilirsin. Bir toplumda sanata katkıda bulunur ve bu tür takım çalışması, problem çözme ve kamusal alandan güven gibi birçok önemli becerileri öğretmek için. Bu bir topluluğun kültürel çevreyi güçlendirir katılımcılar ve seyirciler katarsis sağlar ve insanların ortak bir amaç için birlikte her yaştan, kültür ve deneyimlerini ve çalışmalarını gelip güvenli bir yerdir.
Yerel tiyatronuzu ziyaret ederek topluluğunuzdaki sanatları destekleyin!