birçok ev sahibi evlerinin değerini önemli ölçüde azalttı. Bireyler “al ve ayna” anlayışından vazgeçer ve bunun yerine uzun süre satın aldıkları evde yaşayacakları zihniyetle bir ev satın almaya yaklaşırlar. Yaşam kalitesinin kısmen evin bulunduğu yere bağlı olduğu düşünüldüğünde, ev sahipleri topluluklarını korumak zorunda olduklarının farkındadırlar. Ev sahipleri topluluk birliği hizmetleri sağlayan ve topluluğu iyi durumda tutmak için geliştiriciler, inşaatçılar, ev sahipleri ve yüklenicilerle çalışan bir Ev Sahibi Derneği (HOA) oluşturmak için bir araya gelir.
Çoğu durumda, ev sahipleri bunalmış hisseder veya bir HOA tahtasında hizmet vermeye nitelikli hissetmezler. Mahallenin etkili bir şekilde izlenmeye devam etmesini sağlamak için, görevlerinin bir kısmını bir topluluk dernek yönetim şirketine dış kaynak olarak temin edeceklerdir. Dışarıdan temin edilecek hizmetleri seçerken yönetim kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyelerinin kendilerini sağlayamayacakları çok zaman alan veya çok karmaşık görevlere odaklanmalıdır. Topluluk Derneklerinden dışarıdan sağlanacak hizmetler şunları içerir:
Müşteri hizmetleri sorumlulukları
Bir ev sahibinin bir şikayeti olduğunda, şikayetin dinlendiğini ve çözüldüğünü hissetmek ister. Kurul üyeleri, mevcut ilişkileri etkilemeden komşuların sorunlarını ele almayı genellikle zor bulmaktadır. Bir topluluk dernek yönetim şirketi, bir sorun olduğunda komşuların gidebileceği eğitimli bir yerel profesyonel yerleştirir. Bu şekilde, yerel sakinler için sorunları çözmek için eğitilmiş bir uzman tarafından sorunlarınız daha hızlı bir şekilde çözülebilir.
mali yönetim
Bir topluluk için, topluluk derneklerinin hizmetleri için yeterli mali kaynağa sahip olmak çok önemlidir. Finansal kaynakların ana kaynağı aylık ücretlerdir, bu nedenle çok fazla suçluya sahip mahalleler topluluğu iyi durumda tutmak için gerekli kaynakları sağlayamaz. Topluluk yönetim şirketleri tarafından sağlanan yerinde uzmanlar, bu ücretleri ev sahiplerine tahsil edebilir, çünkü yönetim kurulu üyelerinin aksine, suçluları takip etmek için zamanları vardır. Bu profesyoneller ayrıca bir ödeme planı oluşturmak için suçlularla birlikte çalışabilirler. Bu profesyonellerin üstlenebileceği ek finansal yönetim görevleri arasında bir bütçe oluşturulması ve günlük harcamaların izlenmesi yer alır.
Toplum Bakım
Konut sakinlerinin HOA ücretleri ödemelerinin temel nedeni, topluluk içindeki ortak alanları korumaktır. Otoparklar, kaldırımlar, oyun alanları, yüzme havuzları ve çevre düzenlemesi, toplumun güvenli ve görsel olarak çekici olması için uygun şekilde korunmalıdır. Topluluk dernek yönetim şirketleri, teklifleri kabul ederek, yüklenicileri denetleyerek ve aylık olarak ödeyerek bu alanlara hizmet verecek sağlayıcıların bulunmasına yardımcı olur. İyi bir topluluk dernek yönetim şirketi, toplumun hizmetlerini indirimli alabilmesi için belirli yüklenicilerle zaten ilişkiler kurmuştur.
Bunlar, bir dernek yönetim şirketinin bir topluluk için daha etkili bir şekilde sağlayabileceği birçok topluluk dernek hizmetinden sadece birkaçıdır. Savvy HOA yönetim kurulu üyeleri, bu şirketlerin daha iyi bir mahalle geliştirmenin anahtarı olduğunu kabul etmelidir.